| Blosssom a întrebat:

As vrea sa stiu ce lecturi se fac in clasa a 9a. manualul de editura Art.
Fundita pentru cel mai bun raspuns.kiss

1 răspuns:
| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Buna!
Eu am terminat acum clasa a noua.si am studiat la romana:
-Amintiri din copilarie
-La Medeleni
-Domnul Trandafir
-Bacalaureat
-Romeo si Julieta
-Adam si Eva
-Prabusirea Casei Usher
-La hanul lui Manjoala
-Tinerete fara batranete si viata fara de moarte
...cam asteathinking Insa aceste lecturi nu sunt din manualul acela.sunt dintr-o programa scolara de pe netthinking ca profa noastra a zis ca nu facem manualul ca e prea simplu, deci de asta nu stiu ce lecturi erau acolo.

Poti sa mergi la o librarie/ biblioteca, sa cauti manualul de la editura Art si sa te uiti la Cuprins sa vezi ce lecturi sunt.

Bafta:*