| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

As vrea sa stiu cum se repartizeaza elevii in clase! Eu stiu ca primul intrat pica in clasa A, al doilea in clasa B, al treilea In A, dar am auzit o multime de variante.va rog mult, lamuriti-ma! Am intrat prima la mate-info(specific ca sunt doar 2 clase). nu ar trebui sa pic in A?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Pai daca s ar lua in ordinea mediilot adica la rind. ce s ar inmtimpla intr o clasa ar fi numai fff buni iar in cealalta ...restul.Cred ca se impart oarecum dupa medii dar intercalati si mai buni si mai putin, nu crezi? sa fie un echilibru. si dirigintii doresc sa aiba numai copii ff buni. dar cum nu toata lumea poate fi la fel. exista si alternativa.

4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Se repartizeaza in functie de pretentiile parintilor, iar acolo unde nu sunt pretentii ale parintilor, se repartizeaza convenabil intr-o sedinta sau discutie ad-hoc a dirigintilor cu direcorul unitatii scolare...

| Bubu a răspuns:

Dupa medii, d la cea mai mare la cea mai micawinking

| gabygaby a răspuns:

Se repartizeaza dupa prima limba studiata in generala, daca ai studiat franceza te pune in a 2 cls cu alti care au studiat aceasta limba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va referiti la repartizarea in clasa a V-a?