| Rosca_Mirela_1998 a întrebat:

BUna,as vrea sa stiu si eu care este treaba cu profilul de mate-info, este greu? matematica se ia si se explica din nou ca sa intelega toti? ce faci la informatica? care parte a mamatematici se face algebra su geometria?

Răspuns Câştigător
| Bianca996 a răspuns:

Da,poti sa le recuperezi pe parcurs. In clasa a 9-a au fost multe chestii care le-am facut, desi trebuia sa le facem intr-a 8-a. Profesorii nu sunt chiar asa de exigenti. Daca vad ca vrei sa inveti sunt de treaba si iti explica orice nu intelegi.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, fara matematica nu poti invata c++,pascal,si altele happy pentru ca ai nevoie de matematica,sunt multe ecuatii, eu cel putin am incercat sa invat c++ am invatat pana am dat de matematica, cand am dat de matematica, am cazut rau, vreau sa zic ca nu puteam face nici cel mai usor exercitiu pe care il gaseam in carte, sunt foarte praf la mate: ))

| Bianca996 a răspuns:

Matematica se face in continuare, de unde ai ramas in clasa a 8-a, dar se face mai mult ca la filologie.Se face si algebra si geometrie, dar nu prea mai e geometrie de-aia cu figuri in spatiu etc. La info se fac programe, algoritmi etc...pe asta o iei de la zero, deoarece foarte putine scoli generale o au ca materie in catalog. Sper ca te-am ajutat big grin

| Rosca_Mirela_1998 explică (pentru Bianca996):

Si daca la matematica din clasa a 8-a am cateva lipsuri oare pot sa rezist, sa le inteleg pe parcurs?

| Bianca996 a răspuns (pentru Rosca_Mirela_1998):

Da,poti sa le recuperezi pe parcurs. In clasa a 9-a au fost multe chestii care le-am facut, desi trebuia sa le facem intr-a 8-a. Profesorii nu sunt chiar asa de exigenti. Daca vad ca vrei sa inveti sunt de treaba si iti explica orice nu intelegi.