| denissexo96 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu care sunt materiile de baza la profil uman(filologie). Multumesc

Răspuns Câştigător
| Malphas a răspuns:

Eu sunt la filologie, în clasa a IX-a, şi fac aşa:
4 ore de franceză şi 4 ore de engleză.
4 ore de română.
o oră de latină.
2 ore de matematică şi 2 de fizică.
o oră de chimie.
2 ore de logică.
2 ore de informatică.
2 ore de geografie şi istorie.
Şi câte o oră de desen, muzică, religie.
Din câte am înţeles, în ceilalţi ani, voi mai face economie, psihologie, sociologie şi filosofie, iar orele ca fizică, matematică, chimie, vor fi înlocuite cu o singură oră de ştiinţe pe săptămână. Numai bine!

3 răspunsuri:
| XKidutzaa a răspuns:

Romana,limbile straine(engleza, franceza) si istoria plus ca la astea dai si teza

| bia_4582 a răspuns:

Lb rom si engleza sunt de baza. In plus din clasa a 10-a nu mai faci fizica, chimie iar mate numai 1 ora pe saptamana! sper ca ti-am fost de ajutor kiss funda?

| Floricell_4708 a răspuns:

Buna.eu sunt la filologie engleza:0...paithinking materiile de baza pentru filologie sunt: romana(citesti fff mult), istoria si geografia(cate 2 ore pe saptamana) fizica(2 ore) chimie(1 ora) biologie(1 ora) matematica (2 ore) Dai teza la: Romana, Istorie/ Geografie, Latina.Incepand cu clasa a 11 a nu mai faci: mate, biologie, chimie si fizica. sper ca ti-am fost de ajutorhappy funda?