| pisikutza a întrebat:

azi am dat examenul la matematica. si din greseala la a2a pagina de examen am scris din greseala numele cu litere mici sad si mi-a zis supraveghetoarea ca s-ar putea lua ca semn. credeti ca este adevarat?

Răspuns Câştigător
| dadasssssssss a răspuns:

A zis ca sa te sperie. Erai cumva la examenul la romana? NU! Important e ce-ai scris in foaie nu cum ti-ai scrs numelewinking

17 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna happy
Da, se poate considera semn sad.
Pale lau sad.

| Laura a răspuns:

Eu cred că o să pici la română.

| BlueBird a răspuns:

Trebuia sa scrii cu majuscule dar nah rolling eyes. Nici eu nu stiu ce sa crfed de obicei cand cienva gresea la mine in clasa se dadea o alta foaie si punea elevul sa scrie din nou corect.

| Darion a răspuns:

Cum sa se ia ca semn daca acel colt este securizat si nu se poate vedea?straight face

| deedeeutsa a răspuns:

La a 2a pagina? Sigur nu pe prima, acolo unde se scrie numele? Am inteles. La a doua. Nu cred. Dramatizeaza astia cu semnele lor.oh go on Si eu am taiat cu o linie oblica si una groasa, si mii s-a zis ca n-are nimic. Deci stai linistita. Nu se intampla absolut nimic. :* Gandeste pozitiv.

| deedeeutsa a răspuns:

Dar daca ai scris cu litere mici acolo unde se scrie numele pe prima foaie ar trebui sa ti-o schimbe. Asa e normal.

Răspuns utilizator avertizat
| Ghost a răspuns:

Da s-ar putea si de profesorul corector el decide daca te va pica sau nu

| mihnea2001 a răspuns:

E cam tampita, in casuta se scrie cu litere mari doar pentru a nu se facew incurcaturi de nume, sa se inteleaga numele mai bine atat
funda?

| sweetloves a răspuns:

Da, normal. daca spuneau ca si culoarea pixului trebuie sa fie aceeasi, daca nu se ia ca semn.sad

| cockieeee a răspuns:

Nu nu cred stai linistita...^^parerea mea

| mihaita1 a răspuns:

Stai linistita! Nu se ia ca semn.Isi vor da seama ca ai gresit

| ViRuSzZ a răspuns:

Mie nu stiu de ce nu imi afiseaza intrebarile. Totusi, habar n-am ce sa zic de intrebarea ta. La fel mi s-a intamplat si mie. La romana am inceput sa copiez de pe foaia cu subiectul lucrare la limba si literatura romana, anul scolar 2010-2011 etc. Si dupa am rezolvat exercitiile. Supraveghetorii cred ca au vazut cand am dus lucrarea, ca doar s-au uitat la ea sa vada cate pag. is ca sa treaca acolo. Azi la matematica am inceput la fel. Evaluare nationala, proba scrisa la matematica. bla bla bla etc. Apoi am inceput sa rezolv.cand eram la ultima problema, au dus doi baieti foile de examen si dupa ce au plecat unul dintre supraveghetori a vazut ca si eiau facut la fel ca mine, au copiat de pe foaia cu subiectul evaluare nationala bla bla bla proba scrisa la matematica etc. Atunci supraveghetorii au dat o raita sa se uite daca a mai facut cineva la fel( erau alti supraveghetori decat la romana) si au vazut ca am facut si eu la fel. Mi-au dat alta foaie si am copiat de pe foaia unde gresisem rezolvarile. Credeti ca lucrarea la romana va fi anulata? Daca da, ce e de facut? Ce se va intampla?

| ViRuSzZ a răspuns:

Nu cred.
Dar ce se intampla daca se anuleaza examenul la romana?

| Kiaseng a răspuns:

Depinde de cei care corecteaza. Stai linistita. Se va rezolva. Daca e, ti se scade doar un punct. Crede-ma, am trecut prin asta si nu mi s-a intamplat nimic.

| dydyx_8055 a răspuns:

Pey ai scris numele tau pe a 2. a pagina? Daca ai scris numele tau cu siguranta se va lua ca semn...straight face