| EU1139 a întrebat:

Azi am teza la romana si un test la istorie si sunt foarte stresata cu toate ca stiu tot. Imi putest zice cum sa ma calmez?

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna!
Te pot ajuta eu. Daca ai azi o zi atat de incarcata, iar tu ti-ai invatat si stii tot, nu trebuie sa fii emotionata, de cele mai multe ori se intampla sa uiti in momentul cand dai teza, din simplul fapt ca te-ai emotionat.Trebuie sa gandesti pozitiv, sa iti spui de multe ori in gand ca stii si vei vedea ca vei reusi.
Succes!happy

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Iesi putin pe afara. Iati si caietul du-te in parc stai pe o banca si repetati lectia in aer liber...

| Kanpeki a răspuns:

@iuefo : nu are doua teze azi laughing Are o teza la romana si un test la istorie. @EU : Pai daca stii tot nu trebuie sa fii stresata. Gandeste-te ca orice exercitii ti-ar da, tu sti sa le rezolvi happy La istorie mi se pare ca e mai greu decat la romana laughing Trebuie sa ti minte multe date, nume, locuri... plictisitor nu? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Fă exerciţii de respiraţie yoga: în faţa geamului deschis inspiră aerul lent, cât numeri rar până la 8. Ţine respiraţia până numeri la 2. Înghite "în sec". Expiră lent, cât numeri la 8. Repetă de 7-8 ori. S-ar putea să ameţeşti puţin, dar apoi te vei simţi excelent, gata de luptă! Succes!
Să ştii că nu e permis să ai două teze în aceeaşi zi, mai ales lunea. Ar trebui să discutaţi cu diriginta.
Te invit, după teze, pe website-ul meu, http://www.lecturirecenzate.ro/ Te aştept şi să-mi scrii ce ai făcut la teze şi dacă te-a ajutat sfatul meu. Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai repeta si apoi pune pe cineva sa iti puna intrebari din ea.
daca nici atunci nu sti
sa repeti pana e nevoie
daca o sti sa stai linistita ca daca ai emotii sau ceva o sa te pierzi acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai comfortabila in pat, bea o cana de lapte cu cacao si biscuiti si uitate la un film sau asculta muzica.
Ma rog eu ma uit la serialul Two and a half Men...vezi poate iti place si ti-e

| Gungster98 a răspuns:

Inspira adânc timp de 5 minute si îţi va trece