| baica a întrebat:

azi la scoala mi-a dat dirigu o foaie pe care scria : "începând de astazi, elevii cu mai mult de trei absente nemotivate vor fi suspendati si nu mai au dreptul de a intra în scoala decât daca vin însotiti de parintii lor, pentru a participa la o întâlnire cu directorul adjunct. Pentru a fi readmisi la scoala, elevii vor trebui sa elaboreze si sa semneze un acord de a frecventa scoala zilnic si sa propuna un plan pentru a evita absentarea de la cursuri fara acceptul unei autoritati scolare." si trebuie sa scriu pe o foaie un acord de a frecventa scoala asa mi-a zis dirigu, mi-a dat CUVINTE CHEIE: apreciere, autodisciplina, autoritate scolara, caracter, comportament, consecinte, control, elev, di sciplina, instruire zilnica, program, pedeapsa, recompensa, regulament, sanctiune, veriga lectiei, disciplina scolara, disciplina la locul de munca, model, modelare comportamentala, invatatura, sarcini de invatatura, achiziti de noi cunostinte, nodificare observabila, rezultate obtinute. cam atat, problema e ca nu stiu cum sa fac?straight face

1 răspuns:
| 이벨 a răspuns:

Trebuie sa faci tot ce ti s-a spus. Mergi cu parintii la scoala si ei vor discuta cu dirigintele si directorul.
E putin ciudat si stupid ca vi s-a cerut asa ceva dar...asta e legislatia scolara in Romania rolling eyes