| oeg a întrebat:

care este negarea nu-i LIKE? unlike sau dislike? nu vorbesc de cum gasim pe facebook.

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Negarea lui "like" este "dislike". Unlike = diferit, deosebit (ca adjectiv) sau spre deosebire de, in comparatie cu (folosit ca prepozitie).

10 răspunsuri:
| TorenT a răspuns:

Like= not like or dislike. Unlike se foloseste in constructiile gen: Unlike Fred, Bob sold his house cheaper, unde unlike inseamna in mod diferit

| qtheodora a răspuns:

Don't like

| kathgilbert a răspuns:

Unlike = diferit de
Deci 'dislike' e antonimul lui 'like'...

| Hirako a răspuns:

Dislike.Dislike e corect din toate punctele de vedere.

| KenJi a răspuns:

Dislike happy

| MissJupiter a răspuns:

Corect este dislike.laughing

| w1NNNd a răspuns:

Dislike!

| bicpix a răspuns:

Conform dictionarului este dislike http://www.synonym.com/antonym/like/

| extrahelp a răspuns:

Dislike = antipatic

| deutza98_8463 a răspuns:

Dislike.