| mirhaim a întrebat:

Buna!
care sunt dezavantagele in folosirea detectorului de minciuni? se poate interpreta gresit dupa ritmul inimi pot acuza un om nevinovat ca minte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La detector trebuie sa fii pedeplin calm.de multe ori un detector interpreteaza gresit.Depinde si cum sunt puse intrebarile, daca sunt puse una pe ton calm si alta pe un ton care te face sa te sperii, automat detectorul detecteaza acea emotie si o interpreteaza gresit.Deci,da e posibil ca detectorul sa interpreteze greit.Au fost cazuri.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se masoara doar ritmul inimii ci si variatiile de temperatura ale organismului, transpiratia, samd, sunt mult parametri care intra in calcul si din cate stiu eu nu e o proba atat de credibila in instanta

| szergiu17 a răspuns:

Buna!
Detectorul de mincini se bazeaza pe emotiile transmise, nu pe vorbe sau adevaruri.

S-a demonstrat, un barbat a fost luat de pe drum la intamplare, i s-a pus o intrebare oarecare, a raspuns "afirmativ" iar apoi a aparut in fata lui o domnisoara eleganta, subtirica cu forme, i s-a pus aceeasi intrebare si raspunsul la detector a fost de aceasta data "negativ" happy.