| LicuriciPlici a întrebat:

Ce intrebari poti pune unui profesor de logica? Cele mai bune rapsunsuri si cele mai multe, FUNDA!

Multumesc!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Intră pe răspunsurile utilizatorului corolav și vei găsi multe astfel de întrebări.
Iată și aici cîteva:
1) De ce purta Mihai Viteazul brîu roșu.
Răspuns: ca să nu-i cadă pantalonii.
2) Oamenii dintr-un sat erau înmormîntați pe un deal. De ce?
Acolo era cimitirul.
3) Care este cea mai scurtă zi a săptămînii?
Dacă se răspunde „joi" vei spune că toate sînt egale.
Dacă se răspunde „toate sînt egale "vei spune că joi.
4)Ce deosebire este între un rahat și o locomotivă?
Probabil că nu știi.
Mi se pare normal. Ce, ai mîncat vreodată locomotivă?

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Intr-un pom sunt mere.Un copil da cu piatra in ele.In pom nu mai sunt mere, dar nici jos nu mai sunt mere.Cate mere au fost in pom? Rasp. 2 deoarece 1 a fost in copac si 1 pe jos.

Cum sia scos Stefan Cel Mare sabia din apa? Rasp. uda

Funda?
P.S daca imi mai vin idei iti mai spun

| N0kia a răspuns:

Mama are, tata n-are, mama-mare are 3, militarii au si ei..Moskova cit e de mare are una la intrare. Ce e?!
Raspunsul: Litera "M".
LA TOATE CUVINTELE SE AFLA ACEASTA LITERA FUNDA!