| ParkKiyoung a întrebat:

Buna ce parere aveti despre holocaust? Credeti ca Hitler a avut dreptate? Dar de evreii si romii exterminati? Credeti ca au meritat suferintele acelea 5 ani de zile? Adolf Hitler avea dupa parerea vostra o problema psihica? si -au revenit oare psihic victimele holocaustului? Astept pareri.

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Daca vorbesti de holocaust inseamna ca folosesti terminologia aleasa de evrei care pretind ca ei singuri au suferit. au mai fost si homosexuali, handicapati, comunisti, si mai ales prizonieri de razboi care au fost exerminati in masa. deci nu e vorba de evrei sau rromi, intrebarea e daca e normal sa incerci sa omori categorii intregi de oameni, nu conteaza ce pretext folosesti.
cit despre a-si reveni psihic mai bine-i intrebi pe cei ce au supravietuit terorii comuniste aici, ca mai sunt destui in viata, lagarele de concentrare erau o placere comparate cu beciurile securitatii.

| stephanny a răspuns:

Ma abtin...laughing