| Sadop a întrebat:

Buna? Ce profil la liceu vi se pare mai de viitor?
Eu prefer mai mult romana, istorie si m-am gandit sa dau la filologie sau stiinte sociale, dar am auzit ca sunt profiluri cu care nu prea ai ce face in viata.
Voi ce parere aveti? La mate-info nu m-as baga pentru ca nu stau excelent cu matematica si fizica, dar daca ma straduiesc le-as putea invata big grin!
Help happy!
Funda!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GreenBubble a răspuns:

Daca nu stai prea bine la mate, fizica etc, ar fi bine sa dai la filologie.
Gandeste-te in primul rand la ce materii ai putea sa inveti incat sa iei bacul cu nota mare.
Si chestia ca nu sunt de viitor nu prea e general valabila, stiu persoane care au terminat finante banci si acum lucreaza in domeniul comunicarii...sau alte situatzii de genu` tongue