| icEmaN10 a întrebat:

Cei de la licee sau cei care stiti sau ati auzit.La anul ma voi duce la liceu si nu stiu la ce profil ma gandeam intre mate-info si filo. Voi la care sunteti, si cum e acolo. Cel mai bun FUNDA

1 răspuns:
| NoName_2639 a răspuns:

Ambele profile sunt bune, acum depinde si spre ce ai inclinatii. Daca te pricepi la matematica, fizica sau chimie mergi la mate-info, in schimb daca tu crezi ca nu poti face fata sau nu te atrag aceste materii si ai inclinatii spre materiile de uman atunci alege filologia. Depinde cat de cat si la ce facultate ai vrea sa dai, insa cel mai important este sa te gandesti daca poti face fata la profilul pe care il alegi. Eu sunt la filologie, imi place si vreau sa dau la medicina desi nu mai fac chimie si biologie, iar avantajul este ca am timp liber sa ma concentrez pe materiile necesare admiterii la facultate. Eu nu regret ca sunt la acest profil, este interesant si se invata serios aici. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu. Sayonara!