| BiancaA a întrebat:

Cine imi poate spune cam ce materii se fac in clasa a IX-a la profil filologie? Si la ce se dau teze?

Răspuns Câştigător
| ancan a răspuns:

Buna bianaca happy
pai. in clasa a IXa la profilul filologie vei studia urmatoarele :
romana, matematica, biologie, chimie, fizica, engleza, franceza, sport, muzica, desen, religie, anteprenoriala, logica, latina, istorie, geografie, tic, psihologie happy
Iar teza vei da la romana, latina, engleza si ai de ales intre istorie si geografiehappy
fundoi?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Dai teza la latina, romana, istorie si engleza sau franceza depinde de clasa. faci 2 ore de mate, 1 tic, 5 de romana, 2 latina, 3 engleza si franceza, 3 istorie si geografie, 2 logica, 2 sport, 1 muzica si desen, cam astea

| adelaroman79 a răspuns:

Antreprenoriale faci in a 10`awinking.
Si nu ai explicat bine. Tu pui fata sa invete ca da teza la engleza. da parca tu sti ce limbi face ea.
Trebuia sa spui ca dai teza la prima limba facuta.
de exemplu: daca din a 3`a faci engleza, dai teza la engleza. daca faci germana din a 3`a, dai la germana. la prima limba!
plus ca ai uitat de TIC...
Sau ma rog, poate gresesc eu si la noi la liceu e altfel de,, invatamant'' desi m-ar mira sincer, dar orice e posibil.
Si un sfat:daca nu stiti sa explicati, nu raspundenti, doar pentru,, fundita'' aia...pentru ca nimeresti o persoana care are nevoie serioasa de ajutor, si tu mai mult o bagii in ceata sau o incurci cu totul cu raspunsuri de genul acesta.winking
Fara suparare, dar asta e parerea meahappy

| me_8444 a răspuns:

Romana, franceza, engleza, latina, mate, chimie, bio, fizica, muzica, Tic, ed fizica, desen, logica, religie, isto, geogra cred ca atat... teze se dau la romana, isto sau geogra, o limba straina si latina

| Nane a răspuns:

O sa faci cam asa:
4 ore de romana pe saptamanawinking, 2 de mate, 2 de istorie, 2 de geografie, 2 de logica, 2 de fizica, 1 de chimie, 1 de biologie, 1 de latina, 1 de ed. fizica, 1 de dirigentie, 3 ore de engleza(daca o sa fiti experimentati la engleza), 2 de franceza (nu este limba noastra de baza, este engleza) happy teza dai la : romana, latina, engleza sau franceza, istorie sau geografiewinking

| AleandraIleana98 a răspuns (pentru Nane):

Faci una de latina si mai dai si teza?