| anonim_4396 a întrebat:

Buna cine imi poate spune cum se formeaza future in the past simple si continuous si functii acestor timpuri adica, cand sunt folosite, in ce circumstante+ interogativ si negativ. Funda?!

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Http://www.englishpage.com/verbpage/futureinpast.html
Si eu am de furca cu timpurile astea, sunt atat de multe si nu stiu pe care sa il aleg.
DE fiecare data cand nu inteleg dau fuga pe site-ul acela si parca mi se clarifica totul.
Numai bine!:)

| katy27k a răspuns (pentru MadRaven):

Exista si future in the past perfect simple si past perfect continuous? pe langa future in the past simple si continuous?

| MadRaven a răspuns (pentru katy27k):

Nu, cel putin nu din cate stiu eu. Daca exista probabil ca nu se studiaza.
Numai bine si bafta la invatat!

| katy27k a răspuns (pentru MadRaven):

Mersi frumos:*

| MadRaven a răspuns (pentru katy27k):

Nu ai pentru ce :*
Mult spor la invatat happy