| DX_Elis_1993 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie o metoda mai usoara de a intelege multimile? Ofer fundita happy!

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Multimile de oameni? comunicand cu ei, de ex aici pe internet.

multimile matematice. prin exercitii, invata foarte bine teoria/regulile pe de rost. nu exista alte variante. prima data inveti mecanic, apoi vei incepe sa intelegi.
fii foarte atenta sa intelegi enuntul unei probleme. noteaza-ti pe hartie ce intelegi si compara din nou cu enuntul.