| Daaa a întrebat:

Credeti ca am sanse sa intru la CN Nichita Stanescu din Ploiesti ( profil- stiinte sociale ) cu media 8, 85?

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Da, cred că ai şanse să intri.
Ideea este că anul acesta vor creşte destul de mult mediile deoarece s-au luat note mari la evaluările naţionale.
Mult succes!

| Janek21 a răspuns:

Depinde. In Bucuresti din putin peste 11.000 de participanti la capacitate, in jur de 4300 au luat mediile finale peste 9. In concordanta, 8.85 este este o medie destul de mica in raport cu "rezultatele de partid" care au fost anul acesta. Sanse sunt, dar cel mai bine este sa ai mai multe optiuni, indiferent de cat de bun sau nu este un liceu. Ideea este sa-ti acoperi preferintele si cu situatii neprevazute, ca sa nu ramai pe dinafara.

| Daaa explică:

PS: Au fost in jur de 5000 de candidati, din tot judetul, iar ultima medie de intrare la acest profil a fost 8.50 anul trecut.