| Katakimiku a întrebat:

Bună, cum aș putea să scriu fără să îmi mai fac bătaie ( o umflătură ) la degetul mijlociu?
Am încercat să țin stiloul cu trei degete dar nu prea merge, adică așa scriu mai urât și nu prea pot să țin stiloul în mână ( alunecă ).
Deci ce pot să fac?

fundă. happy

Răspuns Câştigător
| ℓσяєภยş a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asa ceva, uite cum am facut eu ca sa mi se reduca umflatura : Mi-am luat un stilou aproximativ ca in imagine : https://www.google.ro/......ps?/search (deci sa aiba chestie din aia moale) si am scris tot cu doua degete dar nu l-am mai strans si nu am mai scris asa mai apasat. Dupa o vreme umflatura s-a retras!

| Katakimiku explică (pentru ℓσяєภยş):

Https://www.google.ro/......ps?/search

Cam așa arată stiloul meu și îmi place mult cum scrie. Mulțumesc pentru sfat. O să încerc să caut unul care să aibă chestie din aia moale și să scrie la fel de frumos.

| ℓσяєภยş a răspuns (pentru Katakimiku):

Si eu am avut un stilou ca al tau, dar dupa mi-am luat unul cu o "chestie" moale si scrie chiar frumos

7 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

La fel îs şi eu.E din cauză că strângi pixu prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l ti de mai sus si sa nu strangi asa de tare! Si eu am patit asa si am avut impresia ca nu pot scrie lejer, dar apoi m-am obisnuit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! De obicei, eu scriu foarte mult, dar nu fac bătăi. Scriu foarte relaxat, cu un stilou finut.

| abcdefghijklmnopqrstuvwxyzfataa a răspuns:

Sa incerci alt stilou sau... sa incerci sa ti in alt fel stiloul in parerea mea!

| Bammmm a răspuns:

Tine stiloul ca si pana acum, dar nu il strange foarte tare si nu incerca sa scrii apasat!