| Maria_Bia_1991 a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa fie sefa clasei? Caracterizare! Dau FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| Yoanna65553 a răspuns:

Buna! Sefa clasei ar trebui sa fie:dreapta,"autoritara", convingatoare, de treaba /draguta.
Sper ca ti-am fost de folos!? happy

| Maria_Bia_1991 explică (pentru Yoanna65553):

Da,dar uneori prietenii nu cred asta...

| Yoanna65553 a răspuns (pentru Yoanna65553):

Multumesc si ma bucur ca te-am ajutat! happy

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ar trebui sa fie dispusa sa aiba functia asta...
Eu am fost sefa clasei de cateva ori, la fel si colegele mele. Pentru ca in clasa noastra era democratie, si in plus de asta, aveam un diriginte sensibil care avea multe aniversari: zi de nastere, doua zile de nume de sfinti, prima lui zi in scoala noastra, ziua cand si-a luat definitivatul etc. La fiecare aniversare, pe care ne-o anunta subtil cu ceva timp inainte, noi ii daruiam o atentie, o sticla de sampanie, o felicitare semnata de toata clasa unde ne notam succint sentimentele noatre *sincere fata de el, o agenda personalizata si alte de astea. Si bineinteles, sefa clasei era cea care trebuia sa ii inmaneze cadoul si care beneficia de pupatul obrajilor... asa ca, intotdeauna inainte de aceste evenimente era scandal in clasa, sefa in charge isi dadea demisia, se organizau alegeri ad-hoc in pauza si una dintre noi, in ciuda lacrimilor, era sacrificata si pusa in functie. Era frumos happy
R.S. Baietii era neeligibili, nu stiu de ce erau foarte refractari la responsabilitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Eram pe site si am vazut poza ta cu bradul de Craciun si am intrat pe profilul tau deoarece am vrut sa vad poza mai bine.Si vreau sa iti spun bine-ai-venit pe site si imi pare rau ca nu stiu sa-ti raspund la intrebare, pentru ca eu am facut scoala cu multi ani in urma, cand seful clasei trebuia musai sa aiba 10 pe linie,dar acum probabil ca s-au mai schimbat regulile…Cred.
Si vreau sa iti dau un sfat,daca tot vorbim, sa nu te enervezi cand vezi ca iti raspund baietii mai urat pe aici sau te jignesc, pentru ca mai sunt cazuri din-astea, foarte rare ce-i drept, dar mai sunt.Deoarece asa e pe net.
Si am si o intrebare legata de poza ta, ca sa ne intoarcem la problema – si anume daca e mai veche, adica de la sarbatori, sau e facuta recent si tu inca nu te-ai indurat sa scoti becurile din brad?
Inca o data bun venit si la cat mai multe fundite!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

- Sa nu-mi ceara bani de creta, fondul clasei, fondul scolii si alte materiale didactice care in mod normal trebuiesc asigurate de catre minister. - Sa se prefaca ca nu ma cunoaste si ca nu exist(drept consecinta logica sa nu mi se adreseze in niciun fel)

| Maria_Bia_1991 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Nu la asta ma refeream!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Maria_Bia_1991):

Eu ti-am zis care ar fi sefa clasei ideala pentru mine. Ce sa-ti mai zic, ca mi-ar placea sa fie 90-60-90? Adevarun e ca sefu clasei numai bani cere, tot timpul e la tine la banca sa ceara bani (bani de creta, bani de burete, fondu clasei, etc), bani pe care eu nu sunt dispus sa-i dau.