| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Cum e la sesiunea de mărire? Se dă iar un examen? Cu câte procente îmi pot mari nota? Poate participa oricine? Știu că e diferit de la o facultate la alta, dar aș vrea doar să îmi fac o idee.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Se da un examen oral sau scris, depinde cum doreste profesorul. Se noteaza la fel ca la primul examen iar daca nota este mai mare, se trece noua nota, daca nu, ramane aceeasi. Poate participa oricine, dar intreaba cel mai bine inainte. Asa poti sa afli si cand va fi sesiunea de mariri. De obicei este in aceeasi zi cu restantele, dar cel mai bine este sa te interesezi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, din aceeași materie se da examen. Dacă știi de 10, iti da și 10. Poate participa oricine. Cu condiția sa nu ai restante, poți da măriri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se da un alt examen, adica subiecte diferite. Se trece nota mai mare. Nu ai tutore la facult ta sau ce ai laughing