| Giulia100 a întrebat:

Cum sa inteleg lectiile mai usor lectiile de la scoala? Si cum sa fiu mai usoara de cap?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sesiuni de cate 30 de minute apoi pauza 15 minute
invata putin nu mult, repetitia e mama invataturi, in timp ce inveti daca isi vine sa dormi trage un pui de somn astfel informatia va intra in memoria de lunga durata

invata inainte sa dormi mereu si fii calma si concentrare maxima

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiind foarte atenta in clasa. Si invatand foarte foarte mult acasa. Mintea e ca un muschi, e cu atat mai puternica cu cat are mai mult exercitiu.