| Amely21 a întrebat:

Cum știți voi că se procedează cu licența? Contează nota de la elaborarea licenței?
Sau contează doar nota de la prezentare și examen oral?
Cum se face nota finală?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cauta pe siteul facultatii ai acolo un regulament pentru finalizarea studiilor, depinde de la facultate la facultate nu e universal ca la bac.

In general este o medie intre examenul de final si licenta si trebuie sa iei minim 5 la ambele.

| Catrice a răspuns:

Teoretic, contează.
Practic, depinde de profesori. Majoritatea însă dacă vad ca nu prezinți cum trebuie și nu răspunzi coerent la întrebările pe care ți le pun, scad din punctaj.

| Amely21 explică (pentru Catrice):

Și dacă aș lua 5 la elaborare? Am sansa să ajung la 9?

| Catrice a răspuns (pentru Amely21):

Dacă la examenul oral iei nota mare, atunci e bine.