| MERLYN2001 a întrebat:

Buna daca am media generala 9, 72 ce premiu as lua? Promit funda.

Răspuns Câştigător
| AlexMAV a răspuns:

Premiul I. Deci treaba asa vine din cate stiu: pentru premiul I (intre 10 - 9, 50 ), pentru permiul II (intre 9, 50 - 9 ), pentru premiul III ( intre 9 - 8, 50 ), iar mentiune ( intre 8, 50 - 8 ). Deci tu te incadrezi la premiul I. Congratulation! happy FUNDA?

| WarriorInReserve a răspuns (pentru AlexMAV):

Şi dacă mai are 3 colegi în clasa care au media mai mare decât a lui?
Bă da prost eşti.
Primul din clasă care are cea mai mare medie generală ia locul 1, al doilea locul 2, al 3-lea locul 3, şi al 4-lea ia menţiune.

| Fiction a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Nu e prost, spre exemplu la mine s-au dat si 3 premii I pentru ca am fost 3 cu media peste 9.50.Nu vorbi aiurea si nu jigni oamenii doar pentru ca tu te crezi mai destept.

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Fiction):

Asta se întâmplă doar dacă este o diferenţă foarte mică între mediile celor 2 elevi. Maxim 10 sutimi.

| Fiction a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Ba nu.Eu am avut in clasa a cincea 9.50 si o colega 9.70.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de mediile celorlalti.Eu am media 9, 73 si iau premiul III deci si tu o sa fi yoy pe acolo

| maddy673 a răspuns:

Pai depinde si de ceilalti colegi ai tai:cel cu media cea mai mare ia premiul 1, al doilea 2 si asa mai departe....depinde de colegi
sper ca te-am ajutat...
funditaaaaaaa te roooooogg puppy dog eyes

| SomnoroasePasarici a răspuns:

Pai depinde nu e o regula, cine are media cea mai mare e premiul 1, urmatorul premiul 2, urmatorul 3 si mentiune!