| AnaBiancaM2225 a întrebat:

Buna! Daca in lucrarea de bac am scris un subiect întreg și am găsit o greșeală de la un cuvânt când am recitit și l-am șters cu o linie și am scris altul deasupra și am făcut asta la 3 cuvinte în tot subiectul îmi poate anula lucrarea?
Doamna supraveghetoare a spus că ar fi trebuit să șterg tot până la capăt, iar apoi sa scriu cuvântul și sa copiez in continuare restul.

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă dai de un corector cât de cât întreg la cap, nu ar trebui sa ți anuleze nimic.

| Eva1Iza a răspuns:

Din păcate sunt și corectori tâmpiți care pot considera asta ca fiind "semn". Depinde foarte mult de cine nimerești să îți corecteze lucrarea. La bacul din vară să nu mai faci așa, că acolo îi beleaua mai mare dacă îți anulează lucrarea