| GTudor1999 a întrebat:

Daca la facultate fac cerere de loc la camin pe caz medical(medie cam mica ca sa prind loc altfel) stie cineva daca colegul/colega de camera va fi tot cineva cu aceeasi situatie(caz medical)? Si daca nu imi convine situatia pot sa schimb camera/colegul daca am motive bune? (am auzit cateva povesti horror despre colegi de camin cu probleme fizice/mentale si igiena problematica si am zis sa ma documentez. Adica cineva cu o boala mai putin grava(in cazul meu) poate fi repartizat cu cineva cu o boala mai grava/infectioasa? sau cu cineva cu un handicap ) Sper ca nu am jignit pe cineva cu intrebarea!

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Cu colegii de camera e ca la ruleta, poti da de oameni minunati sau poti da de belele. In general poti face cerere de mutare, dar trebuie sa gaseasca pe cineva sa fie dispus sa se mute in locul tau daca nu mai sunt locuri libere in camin ( ceea ce e cam greu). Trebuie sa iti suporti colegii e camera un an daca nu se poate face transferul...