| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt anul 2 la zi, fara taxa si vreau sa ma transfer la fara frecventa, pot face asta din semestrul 2 sau trebuie sa astept pana in toamna?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta, ori la altă formă de învăţământ ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!

| T0T a răspuns:

Studentul de la forma de învăţământ fără frecvenţă poate fi transferat
la învăţământul de zi, sau de la învăţământul de zi la frecvenţă
redusă. Aprobarea transferului se face de Biroul Senatului, pe baza
avizului decanului de facultate.

| crysstyna07 a răspuns:

Depinde de regulamentul facultatii la care studiezi. Citeste regulamentul.