| MikaLove14 a întrebat:

Bună! Dacă sunt în clasa a 12-a, 18 ani împliniți, primesc bursă pe motive medicale și mă angajez part-time, voi mai primi bursa?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Începând cu anul școlar 2023-2024, bursele medicale nu mai țin cont de venitul pe membru de familie, adică se dau, pentru afecțiunile cuprinse în lege, indiferent ce venituri ai. Atât timp cât ești elevă da, o vei primi.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, intreaba la secretariatul scolii, ei te pot lămurii.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu are treaba bursa scolara cu veniturile personale/familiale.