| anonim_4396 a întrebat:

Buna,deci am ramas cu 9 clase terminate,restul nu le-am facut,dar acum as vrea sa fac seral sau la fara frecventa, mama mea imi zice ca nu poti face daca nu ai 10 clase terminate,as vrea sa stiu exact cum si ce e de facut,cat costa, cum se procedeaza.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista forma fara frecventa, doar cu frecventa (de zi sau seral) si cu frecventa redusa.
Daca ai promovat cl. a IX-a te vei putea inscrie in cl. a X-a, la un liceu care are seral sau frecventa redusa, incepand cu anul scolar urmator.
La liceele de stat nu se plateste taxa de studii.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE şi ce vârstă ai acum...
Nu ai precizat...

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......a-studiez/

Toate cele bune!

| WaNt3D1856 a răspuns:

Te poti inscire la un liceu cu frecventa redusa fara probleme.

| Parker_Kip_1997 a răspuns:

Este gratuit, numai ca seralul se accepta doar de cand ai 18 ani ca se poate presupune ca ai servici. Daca nu in rare cazuri esti acceptat la seral.