| nicusorbogdan01 a întrebat:

Buna dimineata, am si eu o intrebare, daca un elev de clasa a 8-a nu a reusit sa intre la niciun liceu in prima sesiune de inscrieri si nu reuseste nici in sesiunea a 2-a de inscrieri, ce se va intampla? Va ramane fara liceu un an de zile? Sau o sa fie repartizat in alt judet?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va intampla ca poate sa intre la o scoala profesionala, bineinteles daca mai gaseste locuri libere.
Daca nu gaseste va putea sa se inscrie la un liceu ce are forma cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.

| nicusorbogdan01 explică (pentru Ioandelasal):

Si in caz ca nu sunt locuri la seral sau frecventa redusa? si mai am o intrebare, daca intra la seral/frecventa redusa, se poate transfera la zi intr-un alt liceu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru nicusorbogdan01):

1.Vezi primul meu raspuns.
2.Da, te poti transfera de la cele 2 forme la forma cu frecventa la zi.