| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! Eu am depus acele acte pentru obtinirea alocatiei pentru elevii de 18 ani. Implinesc 18 ani pe 28 februarie, insa mi-am facut cartea de identitate mai devreme.
Intrebarea mea este: voi avea continuitate la primirea banilor, adica voi primi alocatia si in martie sau o voi primi mai tarziu? Colegii mei au spus ca multi au depus actele cu o luna inaintea implinirii varstei de 18 ani si au primit in continuare, in fiecare luna, pana la vacanta de vara(eu mi-am depus actele la secretariat miercurea trecuta).
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până în vară primești și din septembrie dacă acum ești clasa a 11-a. Dacă ai selectat opțiunea să vină banii pe card, se poate să nu primești nimic luni de zile, dar iti vor baga banii toti odata când o să-ți bage.

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! Apreciez mult faptul ca mi-ati raspuns! Multumesc tuturor pentru lamuriri!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni91):

Cu plăcere

| Anuket a răspuns:

O să primești la timp până în vară.

| Nimeni91 explică (pentru Anuket):

Multumesc mult! Chiar apreciez ca ma ajutati!