| CactusFlower a întrebat:

Buna dragilor! Pt cine stie, sa-mi spuna(cu aproximatie, daca nu exact)cate materii sunt in clasa a 9-a, Stiintele Naturii Intensiv Engleza. Cel mai bun raspuns primeste renumita fundita! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Domyno a răspuns:

Parca 18, daca nu ma insel
Matematica, Lb. romana, Engleza, Franceza, Fizica, Chimie, Istorie, Geografie, Sport, Logica si argumentare, Religie, Desen, Muzica, Biologie, TIC, Informatica, Dirigentie si Optional (aici alegeti voi ce materie studiati).

4 răspunsuri:
| Domyno a răspuns:

Irinuca98, e imposibil ca la profilul ei sa aiba la informatica (2 ore + 2ore laborator)! Are numai o singura ora pe saptamana la stiintele naturii.

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună. 15 atâtea sunt big grin

| Irinuca98 a răspuns:

1. Matematica (4 ore);
2. Lb. Romana (4 ore);
3. Lb. straina 1 (2 ore);
4. Lb. straina 2 (2 ore);
5. Fizica (3 ore);
6. Chimie (2 ore);
7. Biologie (2 ore);
8. Istorie (1 ora);
9. Geografie (1 ora);
10. Informatica - Programare (2 ore + 2ore laborator);
11. Informatica - Tic ( Tehnologia Informatiei si Comunicatiilor - 2 ore);
12. Religie (1 ora);
13. Logica si argumentare (1 ora);
14. Ed. fizica (2 ore);
15. Istoria artelor ( Muzica - Nu mai stiu sigur cum se numea) (1 ora);
16. Ed. vizuala (1 ora);
17. Optional (1 ora);

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost primul semestru la stiinte ale naturii in clasa a 9-a. aveam asa: romana, mate, engleza, franceza, istorie, geografie, logica, chimie, fizica, sport, desen, muzica, programare, TIC, biologie... si inca ceva da nu imi mai amintesc. oricum stiu ca au fost 16 rubrici in catalog fara purtarehappy