| BlueDreams a întrebat:

Cum este profilul stiintele naturii intensiv franceaza. Daca urmeaza cineva acest profil sa-mi spuna si mie cum i se pare.As vrea pareri si despre profil stiintele naturii(simplu). Vreau sa stiu ce materii sunt si cate ore pe saptamana din fiecare.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| qwerty a răspuns:

Eu am urmat la liceu profilul stiinte ale naturii intensiv engleza si am fost foarte multumit. Daca nu te intereseaza matematica sau informatica pe viitor, iti recomand acest profil. Cat despre intensiv franceza (sau orice alta limba straina), asta inseamna ca vei avea 2 ore in plus pe saptamana la acea materie.

1 răspuns:
| roksy a răspuns:

Ok eu urmez profilul stiinte ale naturii... pai am cam 3 ore fizica, 3 chimie, 2 bio, acum depinde si de profesorii si de programul lor dar e destul de ok cred ca pornind de la acest profil mergi pregatit spre majoritatea facultatilor