| Antoniaflavia a întrebat:

Buna este bun inotul? as vrea sa stiu parerea voastra si daca ajuta la ceva

7 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Clar da! credeam ca toata lumea stie asta!
uite aici beneficiile inotului:
http://www.doctor.info.ro/beneficiile_inotului.html

http://www.machomen.ro/avantajele-inotului/

suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte bun, iti dezvolta toti muschii, nu iti solicita incheieturile cum face alergatul spre exemplu, e foarte relaxant

| Idkidk a răspuns:

Da, e bun pentru organism.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Este foarte bun eu practic inotul Inotul este o activitate care iti va aduce o multitudine de beneficii, de la cele fizice pana la cele mentale si sociale. Inotul iti ofera un excelent antrenament cardiovascular si de asemenea iti tonifica musculatura, te ajuta sa slabesti si iti fortifica plamanii. chiar ajuta la vindecarea diverselor afectiuni ale aparatului locomotor. Inotul ajuta sa traiesti mai mult si mult mai bine El stimuleaza circulatia.Te fereste de toate bolile la spare exemplu : scolioza...

| ManekiNeko a răspuns:

Da,pentru ca poti slabi si poti deveni mai inalta.

| Plamadeala_Victor_2000 a răspuns:

Salut! Da, sigur e bun. Iti ajuta la imbunatatirea plaminilor, pentru a avea un corp mai atragator, slabesti, e bun ca ocupatie si cui nu`i place o fata sportiva?! happy RECOMAND

| Minisan_Cristina_1997 a răspuns:

Da...ajuta,vei avea picioare frumoase puternice si in plus e si frumos sportul