| SabinaaRoibu a întrebat:

Bună tuturor! Ce facultați/universități de limbi străine cunoașteți în România? Aș vrea să mă înscriu la o facultate de limbi si literaturi străine la distanță (fără frecvență) deoarece mai fac deja o facultate(Relatii internationale și studii europene) și da, nu pot merge fizic la ambele. Am căutat pe internet și am găsit la Universitatea din București, programul de studii "Limbi și literaturi străine" doar că din câte am citit eu aceasta facultate nu se poate face la distanță. Cunoașteți voi alte facultati de limbi străine care au departament de învățământ la distanță? Dacă da, vă rog să îmi spuneți care sunt acestea și să îmi dați mai multe detalii despre ele. Nu contează orașul în care se află facultatea, mă intereseaza doar să se poată face la distanță. Și încă ceva, aș vrea să aud părerea voastră despre această facultate, ce părere aveți? happy Astept și răspunsuri detaliate, vreau să citesc cât mai multe păreri pro și contra. Mulțumesc anticipat! Ofer fundiță! big grin

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Nu mai exista facultăți de litere la distanta de ani buni...

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia vezi ce au aici:

https://litere.ucv.ro/portalid/