| ღAlyMeღ a întrebat:

Eu nu prea ma descurc la engleza.Pe primul semestru am calificativul bine(am avut B,B,S,FB). Acel foarte bine l-am luat pe o felicitare de Craciun,dar in rest,cu teoria si practica, nu ma descurc deloc.In rest,in afara de acei doi de bine si acel suficient,am doar foarte bine, dar engleza imi strica toata media.Doamna profesoara tot timpul tipa la mine ca nu stiu teorie si ca nu stiu cand ma scoate la tabla si ca de ce am note foarte bune la celelalte obiecte si la engleza nu am.Deci,cum pot sa fac sa ma descurc mai bine la engleza? Va rog ajutati-ma! Dau panglica.

2 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

Parerea mea este ca limba engleza e o limba foarte frumoasa.In cazul tau eu as cauta si as citi cat mai mult in limba engleza de pe internet si as fi foarte atent la ore.Imi pare rau ca eu cand am facut scoala nu aveam limba engleza in studiu dar eu o ador.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Cum a spus si cel de dinaintea mea, engleza este o limba frumoasa. Iti recomand sa cauți pe youtube tutoriale in romana despre cum sa avansezi la engleza. Te vor ajuta mult.