| DanaDanutza1 a întrebat:

Eu sunt la liceu, la un profil de filologie.As dori sa ma sfatuiti unde sa dau mai departe? Unde este mai bine? Va multumesc...

2 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Poti merge unde vrei tu, stiu si absolventi de filo care au ajuns la inginerie alti la medicina alti la drept, chiar unde vrei tu, numai sa te pregatesti extrascolar pentru asta.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde ce-ti place sa faci. Sunt multe posibilitati: Filologie, Limbi straine, Jurnalism, Drept, Sociologie, Psihologie, Asistenta sociala...