| Nimeni91 a întrebat:

Eu voi face invatamant de tip hibrid anul acesta, sunt in clasa a 11 a si as vrea sa aflu cate ceva, deoarece, in afara de faptul ca stiu ca la acest tip de invatamant se pun si absente si ca, clasa mea va fi impartita in doua, iar schimbul se va face la doua saptamani, nu stiu altceva.
1) Se va face un grup cu toti profesorii sau fiecare va face cum considera? Ori apel video ori doar poze.( prostia care a fost anul trecut)
2) Nu ar trebui sa existe o platforma a scolii?
3) As dori sa stiu de la cei ai caror diriginti i-au anuntat mai multe lucruri, sa imi explice, daca doresc, cum se va desfasura procesul de invatare, se vor da si teze online si teste tot online?
4)Daca va fi montat cate un calculator in fiecare clasa, atunci fiecare profesor se va loga de fiecare data pentru a preda, cu un alt cont sau este doar un singur cont pentru toti?
Va intreb toate acestea, desi stiu ca poate nu stiti nici voi, intrucat, orice as intreba-o pe diriginta mea, dansa spune ca nu stie si atat. Daca voi aveti cateva detalii de la dirigintii sau de la profesorii de la clasa voastra, m-as bucura daca mi-ati explica si mie cate ceva. Sunt foarte derutata de acest mod de predare si invatare, mai derutata decat am fost la cel de predare integral online, si, dupa cum am mai spus, diriginta mea nu ne spune absolut nimic, iar pe pagina de Facebook a liceului la care merg nu este nimic explicat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing eu zic doar ca o sa fie foarte amuzant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ca diriginta ta sa spuna ceva ar trebui sa stie ceva rolling on the floor

| Raimondo99 a răspuns:

Am auzit la stiri ca fiecare clasa va fi dotata cu o camera care va fi cu obiectivul spre tabla si vei vedea proful si tabla, nu vei putea interactiona cu el sau e cu tine, si da clasa va fi impartita in 2 grupe( o sapt cu o sapt, dar depinde de scoala nu va fi la fel la toate) si veniti jumate online si jumate in clasa. eu asa stiu, dar nu iti face griji ca la inceput o sa explice pentru ca citez: ''In prima saptamana de scoala se va face numai dirigentie'' asa am vazut la stiri. Eu sunt in clasa a 12- a si merg mereu din ce am inteles. in ce cls esti?

| Nimeni91 explică (pentru Raimondo99):

Sunt in clasa a 11 a. Imi fac griji mai mult pentru absente, intrucat nu stiu cum se va proceda, daca se va face cate un grup cu fiecare profesor in parte, caz in care trebuie sa aflu care profesor ce preferinte are. La mine e scenariu verde, insa ceea ce este ciudat este faptul ca profesorii spun ca incepem in scenariu hibrid, pe cand pe pagina de Facebook a comunei este precizat ca scoala va incepe normal. Asta e...ce sa zic..ciudata situatie.