| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa dau la Drept. Ce profil trebuie sa imi aleg la liceu?
Si cum se da admiterea?

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

La liceu trebuie sa mergi la uman ( filologie sau stiinte sociale).
Admiterea la facultate se da ori pe baza de dosar, ori prin examen.

| cosmina05 a răspuns:

Stiinte sociale

| Andraaa_1742 a răspuns:

Pentru cei de a opta anul asta admiterea se face cu o testare nationala la mate si la romana in vara uitate pe edu.ro big grin si legat de profil nu stiu dar nu conteaza asa mult adica poti sa faci si mate info si sa dai la drept