| WoNdErFuL99 a întrebat:

Imi dati si mie va rog niste idei pentru ce as putea sa fac cu colegii mei in saptamana altfel? Activitati distractive si educative in acelasi timp. Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Va sugerez sa vizitati muzeele si obiectivele turistice mai importante din orasul vostru sau din imprejurimi(manastiri, catedrale, aplate, Gradina Botanica/zoologica etc), sa mergeti la o piesa de teatru, eventual una care are legatura cu programa de la romana din clasa in care sunteti voi(eu sunt a 12-a si vom viziona piesa "iona'< a lui Marin Sorescu, pe care o si studiem acum la ore), sa mergeti la un film bun, la o plimbare in parc (daca e vreme frumoasa), la cofetraie/la o pizza, sa faceti o mica excursiiin imprejurimi(daca sunteti intr-o zona d emunte cu atat mai bine) sa organizati meciuri de fotbal/voely/baschet etc, concursuri de lectura, creatie, matematica distractiva, sah, desen etc, in cat mai multe astfel de ramuri, pentru ca fiecare lev sa gaseasac o competitie la care poate participa avand in vedere aptitudinile sale, sa vizionati documentare interesante, sa organizati niste dezbateri pe anumite teme care ar interesa pe cei mai multi dintre voi etc. Bafta in alegera celormai potrivite activitati si... distarctie placuta in saptamna altfel!

9 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Concursuri,jocuri,excursii.Era o idee cu dormitul in scoalalaughing.Nu stiu.Gasiti voi ceva.

| Saddelyx a răspuns:

Puteti vizita muzee,puteti face jocuri de carti, remi, un picnic (daca vremea e favorabila), un concurs sau un curs de gatit, o competitie etc etc

| xDr0gs a răspuns:

Jocuri gen nu te supara frate, sah, rummi, x si 0, TOMAPAN.

| ellaells a răspuns:

Uitati-va la filme-documentare, mergeti in excursii, muzee

| MrRava13 a răspuns:

Excursibig grin

| Pogonici a răspuns:

Sa iei mingea si sa te joci cu ei

| SweetCandies4cake a răspuns:

Eu voi vizita o pestera, vom face un concurs de gatit, vom avea o excursie, vom vizita un muzeu si vom rearanja clasa.

| SweetCandies4cake a răspuns (pentru SweetCandies4cake):

Si vom face si concursuri sportive.

| deeayul a răspuns:

Putet sa vorbiti cu directorul scolii si sa faceti cros sau o zi in care faceti curetenie pe langa scoala. Funda?