| Millio_Paul_1995 a întrebat:

Imi este neclar daca clasa a X-a este sau nu an terminal. Cei pe care i-am intrebat pana acum au spus si da si ba. Deci intrebarea ar fi, cand sustin elevii claselor a X-a corigentele? 24-25 iulie sau 30 august - 1 septembrie?

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Corigentele se dau la sfârsitul lui august, inceputul lui septembrie, acestea trebuie date pana la inceputul anului scolar.Mai du-te si mai intreaba la secretariat.Cat despre clasa a 10-a, este an terminal doar pentru cine vrea sa termine 10 clase si atat.Este adevarat că dupa clasa 10, clasa 11-12 nu mai sunt obligatori.Dar asa mai bine te pui cu burta pe invățat, de cat să termini 10 clase si dupa sa nu ai nici macar un loc de munca stabil.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E in functie de liceu.