| AlexGabi16 a întrebat:

Imi poate explica cineva ce se intelege prin "diversitatea interpretărilor circuitului comunicării, instanțele comunicării"? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Exista diferite tipuri de comunicare. Verbala si nonverbala. Dar si comunicarea prin semne. De exemplu, semnele unei anumite secte. Sau organizatii. Sau retea interlopa. De ex un anumit tatuaz, intr-un anumit loc. Sau un anumit abtibild pe masina. Comunicarea prin numere, in lumea juridica si nu numai. De exemplu nr pana la 100. fiecare nr exprimand ceva. Diferite semne, aplicate cu mana in anumite locuri. Se practiva de catre initiati, atunci cand comunica ceva cuiva, prin intermediul presei, de exemplu. II vezi la tv facand un gest, si doar cei care apartin organizatiei respective inteleg.

| AlexGabi16 explică (pentru Sonia822):

Multumesc pentru raspuns!

1 răspuns: