| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie
1. Ce pot deveni cu filologia?
2.In ce consta fiecare meserie
Multumesc si dau si funda :*

4 răspunsuri:
| ctina a răspuns:

Sa stii ca nu prea conteaza ce profil ai urmat in liceu, chiar daca ti-e frica de mate, sa stii ca la profilul mate-info nu e moartea caprioarei, si o sa te ajute cand o sa iti alegi o facultate. In schimb, cu filologia nu prea ajungi departe.

| anonim_4396 explică (pentru ctina):

Dar nu, nu imi e frica deloc de matematica! O iubesc! Mie informatica nu imi place,

| Ciprianch28 a răspuns:

Profesor,avocat,judecator,la bio-chimie, medic

| IDamonSalvatore a răspuns:

Poti sa devi profesoara in care predai una din limbile studiate (cred ca stii ce inseamna sa fi profesoara )
Poti sa te ocupi de traduceri la carti, documente, subtitrari, etc. Chiar si la conferinte sa traduci.
Poti avea si alte meserii dar care nu au nici o legatura cu facultatea pe care ai studiat-o.