| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Imi puteti spune si mie cateva pareri in legatura cu ce facultate sa urmez? si in cazul in care sunteti studenti la vreuna dintre cele pe care le voi scrie mai jos sa imi spuneti cum este si daca ma sfatuiti sau nu sa o urmez? Pana acum m-am gandit la urmatoarele:
-Facultatea de jurnalism&stiintele comunicarii
-SAE (despre care nu stiu absolut nimic..doar din ce-am citit pe internet si sunt cam derutata)
-SNSPA
-Limbi straine
-FEEA.
In principal as vrea sa urmez ceva legat de comunicare, media... ceva de genul acesta

Multumesc^_^

Răspuns Câştigător
| deeadrg06 a răspuns:

Eu am terminat anul acesta jurnalismul. E o facultate super, mai ales ca ai zis ca ti-ar placea sa urmezi ceva legat de media. Acum depinde si din ce oras esti. Doar ca nu trebuie sa iti faci mari iluzii ca o sa iti si gasesti sa lucrezi imediat in domeniul respectiv(posturile locale de tv/radio si ziarele locale te accepta, da doar ca voluntar, adica nu o sa fi platit, asta merge un timp dar dupa...). Oricum anii de studiu sunt super interesanti, inveti cate putin din toate, presa scrisa, radio, audio-vizual, publicitate, marketing, PR. Eu am terminat in Craiova si am facut si ceva practica la posturile tv /radio si ziarele locale, plus ca am infiintat o revista studenteasca la care mi-am facut adevarata practicahappy. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| AmL a răspuns (pentru deeadrg06):

Din Bucuresti sunt. Da..am mai auzit si de la alti stundeti cam ce mi-ai spus tu acum..adica e foarte greu sa gasesti ceva de munca. si mi s-a propus in cazul in care doresc sa urmez ceva legat de mass media sa fac practica dupa bac la un post tv local dar am inteles ca este foarte greu si obositor, nu ai timp deloc pentru nimic...

1 răspuns: