| K4n3kiK3n a întrebat:

Bună! In 2 săptămâni am bacalaureatul si as dori sa iau niste pastile de memorie care sa-si faca efectul intr-un timp relativ scurt. Ce pastile recomandați? Am auzit cateva lucruri despre Biomag si Memoplus dar sunt inca in dubii.
Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Buna, bilomag forte si memoplus din cate stiu au la baza o planta numita ginkobiloba. Este un supliment care isi face efectul. Citeste si repeta pana in penultima zi. Cu o zi inainte numai citi nimic. Mergi afara, plimbate, asculta niste muzica ( nu zgomot ). In ziua examenului incearca sa mananci de dimineata ceva usor si de preferat si niste fructe. Porneste cu ce este mai usor la examen si termina cu ce este mai greu. Lamine a functionat. Succes!

| K4n3kiK3n explică (pentru dinaprilie):

La română mi-e sila de mor de eseuri fiind la mate info dar o sa încerc să țin cont de sfaturile tale. Mulțumesc frumos!

| dinaprilie a răspuns (pentru K4n3kiK3n):

Si eu am avut profil mate-info. Culmea este ca la matematica eram praf desi informatica o stiam bine pentru vremurile respective ( programare si hardware ). Dar am avut si nororc cu caru la bac!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" niste pastile de memorie care sa-si faca efectul intr-un timp relativ scurt. Ce pastile recomandați?"

cititul materiei până te plictisești, alea-s pastilele de efect!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ascultă ce zice Sierra. happy
Repetă, repetă, repetă zilnic teoria...
Medicamentele pentru memorie sunt doar apă de ploaie, îți oferă doar iluzia că vei memora mai ușor, dar de fapt, odihna are un rol esențial în procesul de învățare, pentru a te putea concentra mai ușor.

| K4n3kiK3n explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc ♥️♥️