| Bya1111 a întrebat:

Buna! In 2022 am terminat clasa a11a. M-am transferat la un liceu pedagogic dar din cauza unei probleme nu am putut continua învățământul de zi. Am ales un liceu privat (seral) iar acolo am fost exmatriculata din cauza neplatei. Acum vreau sa stiu dacă pot continua clasa a12a la zi la un alt liceu bineînțeles. Și de unde pot lua dosarul? Vreau in septembrie anul viitor

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca poti continua la un liceu de stat, dar numai la curs seral se va putea, clasele 12 si 13.

Dosarul il iei de la liceul de unde ai fost exmatriculata, mergand sa te inscrii in August 2023, la noul liceu, unde vrei sa faci ultimii 2 ani, cautand un profil care-ti place, dar vezi daca au clase de seral, fiindca nu toate liceele au.

| carevaescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Susțin ce zice Vio dar precizez ca nu e musai la seral, poti face si la zi.

| Hyperion7 a răspuns:

Teoretic,poți
Rămâne să încerci și să vezi