| FataOreo a întrebat:

In fiecare sambata, as vrea sa va pun o problema de logica, iar voi sa raspundeti... Primul raspuns corect va primi fundita. Aveti dreptul sa imi puneti si intrebari, dar cred ca unii vor ghici inainte sa intrebati voi.big grin
In fine, sa incepem:problema de azi suna cam asa: Afara ploua. Un tip este gasit mort, cu un bat de... si o balta colorata langa el. Cum a murit omul? FUNDA PRIMUL RASPUNS CORECT!

Răspuns Câştigător
| MyMindRules a răspuns:

Buna! Un tip lingea dintr-o acadea, care intamplator era otravita. Cade si moare. Pt ca incepe ploaia, se formeaza o balta langa el. Acadeaua se dizolva, colorand apa si ramand doar batul de plastic langa!

3 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Dandusi Sufletul sau
Cazand jos

| ady123 a răspuns:

L-a omorat un om cu un bat cu otrava pe el (de la orava s-a colorat balta)
Stiu ca nu e corect sad

| HamGheorghe a răspuns:

A fost trasnit, avand in mana un bat de umbrela metalic?