| Lacramioare a întrebat:

În vară aș vrea să dau admiterea la S.N.S.P.A. la facultatea de Management. Și aș vrea să știu cum este examenul de admitere, adică dacă este dificil sau nu. Eu o să dau admiterea la economie. Și dacă îmi puteți spune cum este facultatea. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai facut deloc matematica in clasele a 11-a si a12-a, nu cred ca vei face fata! Vei avea cursuri de : statistica, matematica aplicata in economie, finantele intreprinderii, fiscalitate (http://www.facultateademanagement.ro/orar-semestrul-ii/)
Vei avea nevoie de o gandire logico-matematica, formata in anii de liceu!

| Lacramioare explică (pentru alessia5158):

Fac un liceu economic și am făcut încă din clasa a 9-a contabilitate și anul acesta fac și finanțe și fiscalitate. Cât despre matematică mă descurc, și am o profesoară cu care chiar fac matematică. Și mulțumesc pentru răspuns.

| alessia5158 a răspuns (pentru Lacramioare):

Succes la admitere!