| bunny_6472 a întrebat:

la ce trebuie sa invat pentru a da la drept, adica la mate ma gandesc ca nu ar trebui, nu?
dau funda

Răspuns Câştigător
| abc_5716 a răspuns:

Romana,pentru a stii sa te exprimi si istoriehappy cam astea le stiu eu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii de drept la care vrei sa mergi, la Admiterea 2011(cam asa o sa fie si urmatoarele) si vezi ce se cere si pe acelea pui accent. In principiu doar romana (pentru exprimare si redactare) si limba straina. Succes si numai bine!

| Amorezatul a răspuns:

Salutari! La Universitatea Bucuresti sa da examen de admitere din romana si economie! La restul se da gramatica limbii romane! In general nimic din ceea ce faci in scoala nu v-a influenta ceea ce studiezi la facultatea de drept! Se face concursul de dosare ( eu am avut media la romana, media bac romana si examenul de admitere (gramatica) ) Apoi cu Dumnezeu inainte, ca primul an e mai greu dar daca treci de el, e chiar frumos!