| SandraLove a întrebat:

La filologie bilingv engleza ce se studiaza in fiecare clasa? (a 9-a, a 10-a, a 11-a, a 12-a).Din ce dau Bac-ul la istorie?big grin Apropo, cred ca am inteles gresit,oricum e ceva vag,dar voiam sa va intreb daca la bilingv engleza se vace o materie(isto, geo etc) in limba engleza.Ce-mi puteti spune despre ed. civica de la liceu? Multumesc mult anticipat. Fundita merge la primul raspuns bun. happywinking

Răspuns Câştigător
| EleSimoo a răspuns:

La liceu, la filologie faci mate, chimie, fizica si biologie doar in primii doi ani. In urmatorii doi apare un obiect numit stiinte.
Alte aterii studiate:
- romana
- engleza
- probabil o a doua limba
- latina
- literatura universala (clasele 11 - 12)
- logica (clasa a 9 a)
- psihologie (clasa a 10 a)
- sociologie (clasa a 11 a)
- filosofie (clasa a 12 a)
- istorie
- geografie
- religie
- muzica, (eu am facut doar a 9 a si a 10 a)
- ed plastica (eu am facut doar a 9 a si a 10 a)
- ed artistica (clasele 11, 12)
- TIC
- educatie atreprenoriala ( clasa a 10 a)
- sport
MENTIONEZ ca materiile astea le-am facut eu la filologie spaniola, banuiesc ca e la fel)
Da, faci in engleza urmatoarele:
In clasa a 9 a geografia M. Britanii
In clasa a 10 a istoria M.B
In clasele a 11 a si a 12 a cultura si civilizatie din tara mentionata.
Educatie civica nu se face. adica eu am terminat romana-spaniola si nu am facut.
Bac-ul la istorie se da din istoria Romaniei (daca nu se schimba pana dai tu)

| SandraLove explică (pentru EleSimoo):

Multumesc mult de tot:*:X M-ai ajutat enorm:*

| EleSimoo a răspuns (pentru SandraLove):

Cu placere! happy Ma bucur! Succes!