| xDicsii a întrebat:

La liceul la care vreau sa dau se studiaza si limba Franceza(am vazut orarul pe internet). Din pacate nu am studiat clasele 1-8 decat engleza si germana.
La ce nivel se preda franceza in clasa a-9a, adica ne invata "numerele, literele, cuvinte" sau la un nivel mai greu ca si cum am fi facut franceza in gimnaziu? fundahappy

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Depinde de cati elevi sunteti in clasa care ati facut doar engleza si germana. Daca sunteti mai multi va vor imparti pe grupe si vor fi franceza/engleza avansati si franceza/engleza incepatori sau daca se studiaza mai multe limbi vor fi grupe de engleza avansati, franceza si germana/spaniola/italiana..depinde.
Tu ar trebui sa faci franceza la grupa de incepatori sau sa poti alege o alta limba straina. Da-mi si mie orarul ala, posteaza un link aici ca sa iti pot explica mai bine.

2 răspunsuri:
| Vladimir315 a răspuns:

Incepatori cred,, eu fac franceza dp a 3 -a acum sunt pe a 10 si habar nu am stiu si eu 2 -3 cuvinte.laughing

| Ionutz1997 a răspuns:

Ohoo. Daca nu stii o iota de franceza nu cred ca ai putea sa te aprobe eu sunt avansat la franceza fac din cls 1 si la englez am doar 3 ani fac dintre a 5-a.